Vítejte na blogu nutriMAM.cz!

O autorce

Jmenuji se Zdislava Skalková a jsem absolventkou bakalářského oboru Nutriční terapie na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity a navazujícího magisterského studia Nutriční specialista na 1. lékařské fakultě Karlovy univerizity. Protože se stále pohybuji v záplavách mýtů a nejasnostech v otázkách výživy, rozhodla jsem se v této oblasti dělat osvětu srozumitelnou a zábavnou formou. Na internetu i v lifestylových časopisech se sice můžeme setkat s mnoha zaručenými radami od celebrit, fitness i (samozvaných) poradců, doporučení ohledně správné výživy se však mnohdy zcela rozcházejí a vzájemně si odporují a je mi jasné, že je často obtížné se v nich orientovat. Přála bych si proto, aby vám články na mém blogu pomohly nejen v teoretickém rozlišování pravdivých informací, ale hlavně s praktickým výběrem správných potravin a vůbec se zavedením racionální výživy do každodenního života, protože to se jistě pozitivně odrazí nejen na fyzickém, ale i psychickém zdraví.

Autoportrét poradkyně výživy

Moje filozofie ve výživě

Ačkoli vám jsem schopna individuálně poradit s výběrem potravin i v případě, že lnete k nějakému alternativnímu výživovému směru, já sama toto nepraktikuji a nechci si odpírat řádný požitek z jídla. Jako správný milovník dobrého jídla si ho chci totiž náležitě užít. Proto si neodpírám žádnou potravinovou skupinu, ale zaměřuji se především na kvalitní výrobky, resp. suroviny, z kterých ráda připravuji pokrmy pro celou rodinu. Mezi mé koníčky patří i amatérské pečení a ačkoli by se mohlo zdát, že se to se správnou výživou neslučuje, nemá-li člověk žádné omezení a jinak se stravuje pestře a vyváženě, občasná konzumace zákusku se šálkem dobré kávy ve společnosti milých lidí může ještě přispět k dobrému psychickému zdraví. 🙂

O blogu

A proč zrovna nutriMAM? Odpověď je jednoduchá: protože jsem nutriční terapeutka a zároveň máma tří dětí. Vzhledem k tomu, že jsem sama matkou a tudíž nejvíce se pohybuji ve společnosti ostatních rodičů, je blog primárně věnovaný všem maminkám, ať už své těhotenství teprve plánují, miminko čekají, nebo už nějaké děti mají. Věřím totiž, že každé mamince záleží na tom, aby byly její děti a celá rodina zdravá a je pro to ochotna i něco udělat. Tedy od jedné nutri-mámy pro další mámy.

Správně se stravovat je ale potřeba celý život, tak pevně doufám, že zde najdou zajímavé a jistě přínosné informace lidé v jakémkoli věku a životní situaci, zkrátka kdokoli, kdo se alespoň trochu zajímá o své zdraví a správný životní styl.

Ráda bych články na blogu předala i myšlenku, že vás zdravý životní styl nemusí stát tisíce – jak někteří poradci bohužel prezentují. Správný jídelníček totiž nemusí být složen ze speciálních exotických „superpotravin“, ani není třeba kupovat předražené doplňky stravy. Jde spíše o vhodný výběr potravin, se kterým vám ráda pomůžu.

Kontakt

Máte-li na mě nějakou otázku, nebo snad narazíte na nějakou faktickou chybu, budu ráda, když mě kontaktujete na mailu nutrimam@nutrimam.cz.